У селі на Вінниччині люди хочуть в одну громаду, а сільрада проголосувала за іншу


У селі Медвеже Вушко на початку лютого відбулись збори громади. Тоді під час таємного голосування 218 жителів проголосували за ОТГ з центром у селі Агрономічне, а 187 — за приєднання до Якушинецької ОТГ. Проте, на позачерговій сесії депутати села Медвеже Вушко проголосували за приєднання до Якушинців, повідомляє кореспондент Vlasno.info.

Об этом сообщает Роспрес

— Після голосування у клубі, наші депутати провели подворове опитування. Вони опитали понад 700 людей, з яких лише 133 проголосували за Агрономічне, а всі інші — за Якушинці. На сесії вже прийняли рішення приєднатись до Якушинців, бо за це більшість. Ми враховували і ті голоси, що були на зборах у клубі. Там фактично було дублювання, але все одно якщо додати 133 до 218 буде менше за 700, — говорить голова села Медвеже Вушко Павліна Роздайбіда.

Активісти та члени ініціативної групи з Медвежого Вушка, які хочуть бути у складі майбутньої Аномічної ОТГ, не вірять, що підписи, які збирали депутати справжні та вважають, що сільська голова намагається піти проти волі громади.

— Нам потрібне об’єднання, бо в нашому селі ні дитячого садочка, ні доріг. У нас бюджет села 1,8 мільйона гривень, з яких 1,2 мільйона йде на сільську раду. Все роблять активісти, а голова села зовсім нічого не хоче робити, — каже жителька села Медвеже Вушко Ольга Каприца.

За словами місцевих активістів, голова сільради неодноразово починала збори, але коли розмови заходили у невигідне для них русло, то збори просто припинялись.

— Я вважаю, це було зроблено не чесно. У клуб прийшли 405 осіб, всі у таємному голосуванні зробили своє волевиявлення. Вони на громадську думку не звертають уваги. Вони не показують людям протокол цієї сесії. Нехай викладуть її на сайті чи у Фейсбуці, щоб люди знали. Людям цікава доля села, а наша влада людей ігнорує. Чи захочуть, ще нас прийняти Якушинці — теж питання, бо в нас немає доходів. Мені сільська голова погрожувала навіть, — розповіла жителька села Медвеже Вушко Людмила Чала.

За словами голови Якушинецької ОТГ Василя Романюка, реформа децентралізації вже закінчується. Навіть, якщо йти на добровільне об’єднання, вибори не призначать раніше жовтня цього року.

— Медвеже Вушко і так за перспективним планом має бути у складі Якушинецької ОТГ. Проте, перспективний план річ дискусійна, все може змінитись, — пояснив Василь Романюк.

На останньому засіданні робочої групи Вінницької ОДА та Міністерства розвитку громад та територій була погоджена Агрономічна ОТГ, до якої повинна входити громада Медвежого Вушка.

Фото: Vlasno.info.


Джерело статті: “http://vlasno.info/suspilstvo/dopomoga/tochka-zoru/item/34624-u-seli-na-vinnychchyni-liudy-khochut-v-o”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя