Ціни на бензин можуть різко зрости: названа причина

У продовж останніх тижнів на паливному ринку спостерігається затишшя і стабільність. Навіть незважаючи на зміну курсу долара, який зазвичай впливає на ціну. Експерти висловлюють різні припущення про те, що буде далі.

Об этом сообщает Футляр от виолончели


Loading...


Повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “Сегодня”


Заступник директора Науково-технічного центру “Психея” Геннадій Рябцев стверджує, що стабільність цін на паливо протягом цього тижня збережеться, а автогаз може подешевшати і далі.


“Зараз через низький попит на газ, як і раніше є його профіцит, – аналізує Рябцев. – Друга причина – значне здешевлення бензину в Україні, через що, співвідношення вартості газу до бензину майже дійшло до 50% (зараз 45-47% ). Тому газотрейдери і знижують вартість на фоні надлишку пропозиції. Газ може за тиждень ще впасти в ціні на 10-20 коп. / л “, – повідомив Рябцев.


Директор консалтингової групи “А-95” Сергій Куюн також прогнозує зниження на тижні цін на автогаз на 10-20 коп. /л, але припускає, що поступово почали з’являтися передумови і для здешевлення нафтопродуктів.


“Через зниження цін у великому опті на 2% на бензини (430-450 грн / т) і на 3% на дизпаливо (710 грн / т), деякі мережі вже опустили ціни в роздробі на бензин на 20-30 коп. / л. Є потенціал зниження на 50 коп. / л, це можливо станеться вже на тижні “, – розповів Куюн


Але при цьому Куюн має побоювання, про різку зміну ситуації, якщо міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі при Кабміні дасть хід скарзі українських виробників палива. Вони пропонують ввести мита на російське дизпаливо і зріджений газ у розмірі 8,46% з підвищенням протягом п’яти років до 25,4%. Аргументуючи це – захистом інтересів національного виробника. У відповідь наші нафтопереробні заводи обіцяють подвоїти виробництво нафтопродуктів, але ось про газ мова при цьому не йде.


“Тільки на першому етапі введення мит зростання цін на дизпаливо складе мінімум 1,1 грн / л, на скраплений газ – 0,55 грн / л”, – уточнив Куюн.


Геннадій Рябцев більш оптимістичний: він вважає, що керівництво країни не допустить нового різкого зростання цін на нафтопродукти після їх зниження, і скаргу відхилять насамперед з політичних міркувань.


Раніше повідомлялося:


Незабаром ціни на пальне можуть різко піти вгору і пов’язано це тільки з внутрішніми причинами.


Додайте «Народну Правду» в свої обрані джерела ⟶ Google News підписатися


Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2020/02/11/tsiny-na-benzyn-mozhut-rizko-zrosty-nazvana-prychyna/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя